Nowe produkty

INFORMACJE

Ostatnio przeglądane

Zobacz nasze Aukcje

Krewetki białe mrożone bez pancerzy 1 kg Wasabi Sushi Shop Wrocław Sklep Orientalny Zobacz większe

Krewetki białe mrożone bez pancerzy 1 kg

9120027419775

Nowy produkt

Dostępna ilość - brak
Dostępna ilość - brak

80,95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Krewetki to obok Krabów największa rodzina morskich skorupiaków (łac. Caridae), obejmująca prawie 3,5 tys. gatunków rozsianych po wszystkich wodach świata (także słodkich). Powszechnie w obrocie komercyjnym wyróżnia się trzy typy krewetek: koktajlową, tygrysią oraz królewską, spośród których tylko Krewetka Tygrysia (łac. Penaeus monodon) jest odrębnym gatunkiem. To największa z krewetek trafiających na stoły – w Polsce znamy ją z kilkucentymetrowych okazów, niemniej regularnie dorasta do 25 – 30 cm. Zamieszkuje strefę Indo- Pacyficzną (zostały również zawleczone na Karaiby) i szczególną popularnością cieszy się w Azji Południowo- Wschodniej (oraz oczywiście jako produkt eksportowy) – dziś trzy czwarte odłowów pochodzi z farm hodowlanych.

Krewetki Królewskie w rzeczywistości nie są krewetkami, ale Langustynkami drobniejszymi krewnymi Langust, których cechą charakterystyczną są szczypce nie spotykanie u krewetek.

Z kolei Krewetka Koktajlowa to nazwa czysto handlowa, odnosząca się do dowolnych małych okazów tych skorupiaków, które zwykle były przeznaczone do tzw. Cocktailu Krewetkowego.

W rzeczywistości większość krewetek sprzedawanych w Europejskich sklepach to Krewetki Północne (łac. Pandalus borealis) zwane też Pandaletkami lub Krewetkami Norweskimi – to ze względu na fakt, iż ich masowy odłów na początku XX wieku rozpoczęli Norwegowie. Dziś to właśnie te krewetki dominujące w Północnym Atlantyku stanowią 70 proc. tego co trafia na europejski rynek – nie są zbyt duże, największe okazy sięgają 15 – 16 cm. Druga pod względem popularności jest Garnella, zwana też Krewetką Piaskową.

Azjatyckim odpowiednikiem Krewetki Północnej jest Krewetka Białonoga zwana też Białą Krewetką Paycficzną (łac. Litopenaeus vannamei) sięgająca 23 cm długości – gatunek ten został też introdukowany w rejonie Ameryki Środkowej. Jest to gatunek hodowany i to na masową skalę, a jego odłowy są dwa i pół razy większe niż w przypadku wszystkich europejskich krewetek.

W Azji istotne znaczenie mają również niewielkie krewetki Akiami (łac. Acetes japonicus), zazwyczaj przeznaczane na pastę krewertową.

Waga bruto: 1000 g

Waga netto: 750 g

Opinie

Napisz opinię

Krewetki białe mrożone bez pancerzy 1 kg

Krewetki białe mrożone bez pancerzy 1 kg

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa kuriera Czas dostawy Koszt
Paczkomat InPost 24/7 - przelew Paczkomat InPost 24/7 - przelew Przybliżony czas dostawy 2 dni 11,99 zł
Kurier DPD - przelew Kurier DPD - przelew Przybliżony czas dostawy 24 h 15,99 zł
Odbiór osobisty Sklep Wasabi - ul. Swojczycka 82, Wrocław Odbiór osobisty Sklep Wasabi - ul. Swojczycka 82, Wrocław PN - PT: 12:00 - 19:00, SOB: 11:00 - 14:00 Darmowa!

* Dla zakupów powyżej 300,00 zł darmowa dostawa !